Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget tirsdag/onsdags avisen så KLIK HER!

Har du ikke modtaget torsdag/fredags avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annonceafdeling: annoncer@allerodnyt.dk
Redaktion:
redaktion@allerodnyt.dk

Redaktion: 7013 1100
Mads Hussing, redaktør
Tlf: 4590 8209
mads.hussing@lokalavisen.dk

Michael Braunstein, journalist
Tlf: 4590 8210
michael.braunstein@lokalavisen.dk

Administration:
Michael Larsen, Markedschef
Tlf: 4590 8182
michael.larsen@lokalavisen.dk

Annonceafdeling: 4590 8215
Peter Buhl Thomsen, Salgschef
Tlf. 4590 8132
peter.b.thomsen@lokalavisen.dk

Peter Darum, Chefkonsulent
Tlf: 4590 8067
peter.darum@lokalavisen.dk

Janne Madsen, mediekonsulent
Tlf: 4590 8217
jm@lokalavisen.dk

Online annoncering:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account Manager
Tlf: 4590 8051
m.hildebrandt@pola.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Allerød Nyt
Lokesvej 8, 1. sal
3400 Hillerød

Salg: 4590 8215
Redaktion: 7013 1100
Administration: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - fredag:
kl. 11.00-14.00
Deadlines
Allerød Nyt: 

Redaktionelt stof:
fredag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
onsdag kl. 16.00
Privatannoncer (til lykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00

Allerød Nyt Weekend: 

Redaktionelt stof:
tirsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
mandag kl. 16.00
Privatannoncer (til lykke, køb/salg m.m.):
tirsdag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
tirsdag kl. 12.00
Prisliste
Annonce
Forsiden netop nu
ANNONCER
Se flere